Αποτελέσματα Προκριματικών Scratch Night

Περίπου 1.000 θεατές είδαν φέτος τους τρεις μαραθώνιους προκριματικούς του διαγωνισμού Scratch Night. Τα αποτελέσματα των ψηφοφοριών είναι τα εξής:

 

1ος Προκριματικός

Από τον 1ο προκριματικό, βάσει ψηφοφορίας περνάνε στον τελικό τα Scratch:

  1. Κοιμάμαι – Α. Γιαννάκη – Κ. Πατσιάνη
  2. Doggy StyleΓΙΟΜΜΑΔΑ

Αναλυτικά αποτελέσματα 1ου προκριματικού:

  1. Μια νύχτα τον ΑύγουστοΑ. Καραούλης – 44%
  2. Dr. Jekyll & Mr. Hyde Δευτέρα Δεύτεροι – 34%
  3. ΨευδαισθήσειςPAPEL – 39%
  4. Stigmata – Linchpin – 26%
  5. Κοιμάμαι – Α. Γιαννάκη – Κ. Πατσιάνη – 65%
  6. Η ΦωνήΜ. Ζερβού – 50%
  7. Περιμένοντας τον Γκοντό – ΚΟΜΠΕΡ – 40%
  8. Doggy StyleΓΙΟΜΜΑΔΑ – 64%
  9. Στόμα γεμάτο χώμα Άγρια Σκέψη – 35%

 

2ος Προκριματικός

Από τον 2ο προκριματικό, βάσει ψηφοφορίας περνάνε στον τελικό τα Scratch:

  1. Η μυθιστορία του κυρίου Μολιέρου Θεατρική Ομάδα Κωφών “Τρελά Χρώματα”
  2. Η πιο δυνατή Natural

Αναλυτικά αποτελέσματα 2ου προκριματικού:

  1. Άρτιοι κατά παρέκκλιση Λ. Αμοιρίδου, Κ. Κρέπη – 43%
  2. Happy Deathday! – Χ. Τζόκα – Σ. Τσιτσόπουλος – 33%
  3. Η Νύχτα των Δολοφόνων – Τέχνασμα – 39%
  4. Εύα, κάτι μου θυμίζεις 90-60-90 – 33%
  5. Store 999 Βουστροφηδόν – 47%
  6. Ζάππειο Αχ, τι; – 40%
  7. Η μυθιστορία του κυρίου ΜολιέρουΘεατρική Ομάδα Κωφών “Τρελά Χρώματα” – 68%
  8. Η πιο δυνατή Natural – 64%
  9. Στην πυρά – Arigato & Plasters – 15%

 

3ος Προκριματικός

Από τον 3ο προκριματικό, βάσει ψηφοφορίας περνάνε στον τελικό τα Scratch:

  1. Η επανάσταση δεν θα έχει WiFi ΦΡΑΞΙΑ
  2. Ζητείται Κλόουν Rapel

Αναλυτικά αποτελέσματα 3ου προκριματικού:

  1. Mellonia – Hippo Theatre Group – 28%
  2. Lippy – Lip Readers – 22%
  3. Χριστός Πάσχων – SuperMarket – 16%
  4. Η επανάσταση δεν θα έχει WiFi – ΦΡΑΞΙΑ – 76%
  5.  Μια Γυναίκα Μόνη – Ceteris Paribus – 38%
  6. Mute – Mute – 54%
  7. Η αληθινή ιστορία της Αΐντας και του Ρανταμές CHESsT – 37%
  8. Ζητείται Κλόουν – Rapel – 66%

 

Επιτροπή Διοργανωτών

Η επιτροπή των διοργανωτών αποφάσισε να περάσει στον τελικό τα Scratch:

  1. Stigmata – Linchpin
  2. Dr. Jekyll & Mr. Hyde – Δευτέρα Δεύτεροι
  3. Mellonia – Hippo Theatre Group

 

Τελικός

Έτσι, τα Scratch που θα διαγωνιστούν στον τελικό της Κυριακής είναι:

  1. Mellonia – Hippo Theatre Group 
  2. Dr. Jekyll & Mr. HydeΔευτέρα Δεύτεροι
  3. Ζητείται Κλόουν Rapel 
  4. Κοιμάμαι – Α. Γιαννάκη – Κ. Πατσιάνη
  5. Η μυθιστορία του κυρίου Μολιέρου Θεατρική Ομάδα Κωφών “Τρελά Χρώματα”
  6. Stigmata – Linchpin
  7. Η πιο δυνατή Natural 
  8. Doggy StyleΓΙΟΜΜΑΔΑ
  9. Η επανάσταση δεν θα έχει WiFi ΦΡΑΞΙΑ

Η σειρά με την οποία θα διαγωνιστούν προέκυψε κατόπιν κλήρωσης.

Στον τελικό μετράει για την κάθε ομάδα:

  • κατά 1/3 το ποσοστό που έλαβε στον προκριματικό,
  • κατά 1/3 το ποσοστό που θα λάβει στον τελικό,
  • και κατά 1/3 το ποσοστό που θα λάβει στον τελικό, από την κριτική επιτροπή.

 

previous
next
Άλλα δρώμενα